Popis
Seznamy dětské literatury

Tisková zpráva.

Jak se lépe orientovat v dětské literatuře
Březen pojímají knihovny jako měsíc čtenářů. A v březnu 2019 vystavujeme čerstvé seznamy literatury! Členky Klubka KDK SKIP východních Čech aktualizovaly seznamy dětské literatury, které vytvořily pro potřeby učitelů a rodičů.

Podrobný popis

Členky Klubka KDK SKIP 08 vypracovávají seznamy zajímavé a čtivé dětské literatury šestým rokem. Seznamy za tuto dobu nabyly úctyhodného počtu knih. Pouhým přidáváním TOP 10 by však ztratily svou přehlednost, proto přicházíme vždy s novým seznamem knih vydaných v roce předchozím (případně na konci roku ještě o rok zpět).

Nové seznamy s novinkami za rok 2018 obsahují 25 titulů pro každý ročník. Nové TOP knihy jsou v seznamech zvýrazněny, takže jsou na první pohled zřetelné. Výběr je zaměřen na novinky a čtivé knížky, které knihovnice znají z půjčovní praxe. Ke každé knize jsou připojeny tyto údaje: jméno autora, nakladatel, rok vydání, počet stran a stručná anotace knihy. 

Možnosti, kde hledat informace k autorům také uvádíme v závěru tiskové zprávy. Řazení knížek podle jednotlivých tříd zůstalo zachováno: 1. ročník, 2. – 3. ročník, 4. – 5. ročník, 6. ročník, 7. – 8. ročník a 9. ročník. Rozdělení je pouze orientační, vždy záleží na čtenářské vyspělosti dítěte a jeho zájmu. V souvislosti s potřebami a zároveň s projektem S knížkou do života - Bookstart  http://www.sknizkoudozivota.cz/ přidáváme seznam knih vhodných pro děti předškolní. V seznamu je označujeme 0 (nulou).

Pro ty, kteří si Seznamy ke své potřebě tisknou, máme novinku. Kolegyně Markéta Dubnová z Knihovny města Hradce Králové nakreslila Seznamům obálku a vy si ji můžete stáhnout.

Knihovnice věří, že seznamy dětské literatury stejně jako projekt Lovci perel přispěje ke zviditelnění nových knižních titulů a ke snadnější orientaci pedagogů a rodičů při výběru knih. Doporučujeme, aby dětská oddělení na svých webových stránkách uvedla odkaz na tyto seznamy společně s dalšími projekty podporujícími čtenářství.

Pokud v seznamu chybí vaše oblíbená kniha, neváhejte a pošlete její anotaci na email: knihovna21@gmail.com .
Na vaše příspěvky se těší koordinátorka projektu Mgr. Jitka Kyclová z Krajské knihovny v Pardubicích

Všechny soubory:

Jednotlivé soubory: